HAKKIMIZDA

1949’da İstanbul’da zirai ilaç üretimi için kurulan Koruma Tarım’ın 1963’te kurduğu Derince Klor Alkali tesisleri, 1994 yılında İzmit’li işadamı Vefa İbrahim Aracı tarafından satın alınmıştır.

Bünyesinde Klor Alkali üretim tesisi, zirai ilaç üretim ve formulasyon tesisi ile çeşitli sıvı ve katı depolama alanları olan bu tesis, 1994’ten sonra gerek üretim gerek hizmet yelpazesini genişleterek bugün Türkiye’nin her bölgesine ve komşu ülkelere hizmet vermektedir.

Sürekli ürün ve hizmet kalitesini geliştirmeyi hedefleyen Koruma Klor Alkali A.Ş teknolojiye ve personeline yatırımlar yapmaya hızla devam etmektedir. Bu bağlamda 2007 yılında Hatay/Kırıkhan’a ve 2012 yılında Denizli/Honaz’a dünyanın en son teknolojisine sahip menbran elektroliz tesisi yatırımlarını yapmıştır. İstanbul Sanayi Odası verilerine göre Türkiye’nin en büyük ilk 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan Koruma her geçen yıl daha üst sıralara tırmanmaktadır.

Kendi bünyesindeki nakliye şirketi ve kiralık araçları ile seksenin üzerinde lojistik araç filosuna sahiptir. Türkiye’nin beş bölgesinde üretim ve depolama avantajı sayesinde hızlı ve en ekonomik nakliye hizmetini sağlayarak müşterilerini yüksek stok maliyetinden kurtarmaktadır.

ADRES

KORUMA KLOR ALKALİ SAN. VE TİC. A.Ş. 
Deniz Mah. Petrol Ofisi Cad. No:43 Posta Kodu:41900 Derince / KOCAELİ 
Phone : 0(262) 239 22 70 
Email : koruma@koruma.com.tr