Koruma Şirketler Grubu, kimya sektöründe sürdürülebilir bir başarı ile birlikte insanlığın ihtiyaçlarının doğru çalışma prensipleri ve stratejileri ile sağlanması için çalışmalarını sürdürmektedir.

Şirket Kültürü

Koruma Şirketler Grubu olarak şirketimizi, iş ortaklarımızı, toplumumuzu ve dünyamızı geliştirecek fikirler ve bu fikirleri doğru şekilde uygulamak için sürekli çalışmaktayız. Yapılan eylemlerin sözlerden daha önemli ve etkili olduğunu bildiğimizden işimizi sahiplenir, sadeleştirir ve düzenli çalışırız.

Koruma'nın Yolculuğu 1949'da Başlıyor

Ülkemizin zirai gelişimini sağlamak ve bu yolla ülkemizi kalkındırmak amacıyla “Türkiye’nin ilk zirai ilaç şirketi” unvanını alarak 1949 yılında çalışmalara başladık.

1995 - 2000
Koruma Klor Alkali kuruldu.

1994’te V. İbrahim Aracı’nın Koruma Derince fabrikasını satın alması ile Koruma Klor Alkali olarak Kocaeli’ de yeni bir sayfa açtı. 1995 itibari ile modern üretim yöntemlerine geçiş için yatırımlar başlatıldı.

Klor Alkali üretimi konusunda dünyaya örnek olacak güçteki Koruma Şirketler Grubu sadece üretim değil, lojistik konusunda da çak önemli adımlar attı. Bunlardan en önemlisi kendi bünyesindeki nakliye şirketi ve kiralık araçlarıyla seksenin üzerinde lojistik araç filosuyla Türkiye’nin beş bölgesinde üretim ve depolama avantajı sunarak müşterilerine hızlı ve ekonomik nakliye hizmeti sağlaması oldu. Böylelikle tüm müşterilerini yüksek stok maliyetinden kurtardı.

2000- 2012
Ülkemiz için büyüyoruz.

Koruma, yeni bir bin yıla girilmesiyle birlikte büyümeye ve ülkesini büyütmeye devam etti. 2000- 2006 yılları arasında klor alkali tesisi mevcut civalı (mercury) teknolojisinden modern membran tesisine çevirildi ve kapasite artırımı gerçekleşti. 2007’de Kırıkhan/Hatay klor alkali tesisi devreye alındı. Böylece Güneydoğu’nun ilk klor alkali tesisi Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu’ya hizmet vermeye başladı. 2012’de EPDK’nın ilk otoprodüktör lisansını alan Koruma, Derince tesislerinde kojenerasyon tesisini kurdu ve Denizli klor alkali tesisini devreye aldı. İstanbul Sanayi Odası verilerine göre Türkiye’nin en büyük ilk 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan Koruma, her geçen yıl bu listede daha üst sıralara tırmandı.

2015 - 2018
Daha iyisini araştırıyor, daha iyisini geliştiriyoruz.

İnovasyonun, yeniliğin sürekli gelişimin izinden giden Korumu, çağın gerekliliklerini kurulduğu günden bugüne sürekli devam ettirdi. Bu doğrultuda kendi üretimlerini iyileştirmek ve özellikle Türkiye’de üretilmeyen ve ithal edilen kimyasal ürünleri yelpazesine eklemek için 2015’te Ar-Ge tesisini kurdu. BU Ar-Ge tesisinden çıkan TUBİTAK destekli ilk proje tesisin kuruluşundan hemen 1 yıl sonra, 2016’da onaylandı. 2018’de ise Horizon 2020 projesi onaylanarak ilk defa AB destekli bir projede görev aldı.

2019 - ∞
Daha iyi ve güçlü bir gelecek için çalışıyoruz.

Koruma, köklü kültürü ve değerli mirasının izinde insan odaklı, teknolojik ve bilimsel çabaları yoluyla daha iyi ve güçlü bir gelecek için çalışmalarına devam ediyor.

Vizyon ve Misyon

71 yıllık geçmişimiz içerisinde kurup, geliştirip ve hizmet sağladığımız tüm şirketlerimizin öncelikli kimya sektörü ve alt sektörlerinde doğru yatırım ve planlamalar ile öncü bir şirket haline gelmesi için çalışmaktayız. Başta ülkemizin vatandaşları olmak üzere tüm dünyanın ihtiyaçlarını karşılamak için de hız kesmeden çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.

Vizyon

Kimya sektöründe kalitesi ve performansına özenilen, yapılan yatırımlarla geleceği şekillendiren, çevreye ve değerlere saygılı öncü bir şirket olmaktır.

Vizyon

Kimya sektöründe kalitesi ve performansına özenilen, yapılan yatırımlarla geleceği şekillendiren, çevreye ve değerlere saygılı öncü bir şirket olmaktır.

Misyon

Yapılan yatırımlar ile birlikte kimya sektörünü ilgili alanlarda doğru şekilde yönlendirilmek ve başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyanın ihtiyaçlarını karşılamaktır.